Do głównej treści

Odpowiedzialność

Woolworth zobowiązuje się do działania w sposób społecznie odpowiedzialny, który postrzegamy jako podstawę zdrowego wzrostu gospodarczego. Chcemy również oddać coś ludziom, którzy przyczyniają się do naszego sukcesu, ponieważ również uważamy to za część naszej odpowiedzialności.

Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie

Gazetka online

Przejście na gazetkę w formie cyfrowej pozwala nam szybko i elastycznie reagować na problemy z dostawą poszczególnych produktów oraz zagwarantować aktualność prezentowanych treści gazetki. Ponadto nie można nie zauważyć ogromnej oszczędności kosztów, przynajmniej od czasu gwałtownego wzrostu cen surowców.

Działania te koncentrują się na aspekcie zrównoważonego rozwoju: Od 2010 roku wydrukowaliśmy około 1,5 miliarda gazetek reklamowych. W przyszłości zrezygnujemy z rocznego zużycia przekraczającego ponad 2000 ton papieru, oszczędzając w ten sposób cenne zasoby.

Ekologiczne torby na ramię

Torba na zakupy wykonana z konwencjonalnego plastiku. Jest ona wykorzystywana średnio przez 30 minut, ale zanim choć częściowo się rozłoży, minie nawet 500 lat. Oznacza to ogromne obciążenie dla środowiska! Dlatego stawiamy na ekologiczne torby na zakupy. Opieramy się przy tym na projekcie ustawy Parlamentu Europejskiego, która ma na celu zmniejszenie zużycia plastikowych toreb w Unii Europejskiej.

Możesz nosić swoje zakupy do domu w przyjaznych dla środowiska torbach bawełnianych wielokrotnego użytku oraz torbach wykonanych z PET. Te ostatnie są wykonane zarówno ze starego, jak i nowego politereftalanu etylenu (PET), który jest szczególnie odporny na rozdarcie i wodę.

Ponadto posiadamy przyjazne dla klimatu torby papierowe wyprodukowane w Niemczech. Produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla oznacza, że emisje, których nie można uniknąć, są kompensowane oszczędnością emisji o tej samej wielkości gdzie indziej.

Papierowe torby na zakupy są oznaczone znanym logo Climateline. Numer identyfikacyjny podany w każdym logo zapewnia przejrzystą dokumentację, a informacje na temat kompensacji CO2 są dostępne bezpośrednio na stronie internetowej Climateline.

 

Poprzez redukcję emisji Climateline wspiera różne projekty ochrony klimatu i dystrybuuje je do partnerów kooperacyjnych. Woolworth finansuje projekt Europejskie Korytarze Klimatyczne, którego celem jest stworzenie sieci siedlisk na dużą skalę w całej Europie. Projekt skupia się na powstrzymaniu utraty różnorodności biologicznej w Europie w związku ze zmianami klimatycznymi.. 

 

Więcej informacji na temat Climateline i projektów ochrony klimatu można znaleźć na stronie www.climateline.com

Nowa siedziba w zgodzie ze środowiskiem

   W 2020 r. firma Woolworth zbudowała przyszłościową siedzibę firmy z przyległym kompleksem logistycznym w Unna w Niemczech, kładąc podwaliny pod pomyślną przyszłość. W nowym budynku stawiamy na innowacyjną technologię ogrzewania i chłodzenia. Dzięki zastosowaniu elektrociepłowni następuje zoptymalizowane wykorzystanie zasobów z najwyższą możliwą wydajnością. W ten sposób część energii wytworzonej w procesie nagrzewania jest zamieniana na energię elektryczną i podawana bezpośrednio do wewnętrznego systemu zasilania. Tak zwana aktywacja rdzenia budynku zapewnia naturalny i zrównoważony klimat w pomieszczeniu o każdej porze roku. Przepływ wody w suficie reguluje dużą część temperatury panującej w pomieszczeniu. System rolet z automatycznym śledzeniem ruchu słońca zapobiega także silnym wahaniom temperatury spowodowanym bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Oświetlenie w naszych pomieszczeniach zostało zaprojektowane również w taki sposób, aby było zrównoważone: W całym budynku zainstalowano reflektory i oświetlenie LED, z których większość wyposażona jest w czujniki ruchu.

Dzięki tym wszystkim środkom Woolworth zwiększa efektywność energetyczną nowej siedziby i przyczynia się do przyjaznego dla klimatu wykorzystania zasobów.

Zasady, według których postępujemy

Woolworth od zawsze opowiada się za różnorodnością i sprawiedliwością. Jednocześnie przywiązujemy dużą wagę do uczciwego postępowania w biznesie. Stawiamy równie wysokie wymagania sobie jak i naszym partnerom biznesowym. W naszym Kodeksie Postępowania określiliśmy je w formie jasnych wytycznych i zasad.

English version

Jako przedsiębiorstwo handlu detalicznego jesteśmy świadomi naszej szczególnej odpowiedzialności w ramach globalnych łańcuchów dostaw. W związku z tym aktywnie angażujemy się w ochronę praw człowieka i kwestii środowiskowych zarówno w naszej własnej działalności, jak i w ramach naszego łańcucha dostaw. Naszą strategię poszanowania praw człowieka i kwestii środowiskowych przedstawiliśmy w naszym oświadczeniu ws. naszej polityki. Opisuje ona zarówno nasze zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw, jak i kluczowe zagrożenia dla praw człowieka i środowiska zidentyfikowane przez naszą firmę. Oświadczenie w sprawie naszej polityki określa również konkretne wymagania w zakresie praw człowieka i ochrony środowiska wobec naszych pracowników i dostawców.

English version

  • Instagramie
  • Facebooku
Zurück zum Seitenanfang