Do głównej treści

Uwaga entuzjaści majsterkowania!

Chciałabyś mieć piękną zawieszkę na torebce lub breloczku do kluczy?  

Nie ma problemu! 

Pokażemy ci, jak zrobić swoją własną zawieszkę w zaledwie 10 prostych krokach. 

Materiały

Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać swoją zawieszkę

  • 480 cm włóczki do makramy
  • 1x taśma miernicza
  • 1x para nożyczek
  • 11x brelok do kluczy
  • 11x taśma klejąca / haczyk w kształcie litery S
  • Opcjonalnie: nić do szycia

Krok 1

Przytnij włóczkę tak, aby uzyskać cztery sznurki o długości 120 cm każdy.

Krok 2

Przyklej brelok taśmą do stołu lub zawieś go na wieszaku na ubrania za pomocą haczyka w kształcie litery S. W zależności od tego, jak będzie Ci się lepiej pracowało.  

Krok 3

Na początku wykonujemy tak zwany "węzeł książkowy".

Aby to zrobić, weź pierwsze pasmo przędzy i złóż oba końce razem, aby zrobić pętlę po drugiej stronie.

Przełóż tę pętlę od przodu do tyłu przez pierścień breloka i przeciągnij drugi koniec przędzy przez pętlę, aby zrobić węzeł. Powtórz tę czynność z pozostałymi trzema nitkami.

Krok 4

Teraz masz przed sobą w sumie osiem pojedynczych nitek. Podziel je raz na środku, tak aby mieć cztery nitki po prawej i cztery po lewej stronie.

Następnie przechodzimy do naszych "węzłów żebrowych" i zaczynamy od lewej strony. Układamy czwartą nitkę (naszą tak zwaną "nitkę roboczą") nad pozostałymi trzema lewymi nitkami w kształcie odwróconej litery "L". Teraz weź trzecią nitkę od lewej i przełóż ją nad "L" od dołu. W ten sposób powstanie otwór, przez który przeciągniesz trzecią nitkę. Wystarczy zacisnąć węzeł i powtórzyć krok. 
Powtórz to samo z dwoma pozostałymi pasmami. 

Nie zapomnij: Zawsze zaciskaj węzły tak, aby wszystko wyglądało równo i się trzymało. 

Krok 5

Teraz przechodzimy na prawą stronę.

Weź swoje pasmo robocze (czwarte pasmo od prawej) i ułóż je nad trzema pozostałymi prawymi pasmami w kształcie litery "L". Ponownie chwyć trzecią nitkę od prawej i przełóż ją nad nitką roboczą od dołu i zaciśnij węzeł. Zrób to samo z pozostałymi dwoma nitkami. 

Krok 6

Kontynuuj "węzeł kwadratowy". Odłóż zewnętrzne nitki na bok. Teraz masz w sumie sześć nitek. Weź lewą zewnętrzną nitkę (nasza nitka robocza) i ułóż ją nad kolejnymi 4 nitkami jak literę "L". Teraz przełóż szóstą nitkę prosto w dół nad "L", przełóż ją za środkowe cztery nitki i przełóż ją do przodu przez otwór między nitką roboczą a czterema nitkami. Ponownie zaciśnij węzeł. Powtórz to samo z drugą stroną.

Krok 7

IZacznij wiązać węzły żebrowe najpierw po prawej, a następnie po lewej stronie. Najbardziej zewnętrzna nić to nić robocza.

Krok 8

Aby uzyskać ładny efekt huśtawki we wzorze, weź teraz nitkę roboczą z lewej strony i kontynuuj węzły żebrowe do ostatniej nitki po prawej stronie.  

Krok 9

Teraz ponownie podziel nitki na środku, tak aby mieć 4 nitki po każdej stronie. Aby nasze strony były równe, wykonaj teraz węzły żebrowe czterema lewymi nitkami. 

Krok 10

Ponownie zawiąż kwadratowy węzeł i kontynuuj ten wzór, aż będziesz zadowolony z długości zawieszki.  

Opcjonalnie

Aby ładnie wykończyć zawieszkę, weź wszystkie nitki, owiń je nicią do szycia, zawiąż węzeł i przytnij pozostałe końce do pożądanej długości. 

Mamy nadzieję, że będziesz się dobrze bawić!

  • Instagramie
  • Facebooku
Zurück zum Seitenanfang